Od roku 2018 je miestnou poslankyňou za Lamač. Verí, že politika sa dá robiť férovo a čestne a jej hlavnou prioritou sú témy spojené s ochranou životného prostredia, revitalizáciou verejných priestorov a rozvojom komunít. Veronika bola jednou z iniciátoriek komunitného kompostovania v Lamači a práve realizácia tejto aktivity bola jedným z dôvodov, prečo sa rozhodla v roku 2018 kandidovať. Veci sa dajú podľa nej meniť k lepšiemu a aj preto bola kandidatúra za iniciatívu Lepší Lamač s podporou Teamu Vallo a dnes Teamu Bratislava jasnou voľbou.
Po niekoľkoročných pracovných skúsenostiach z medzinárodného korporátu, kde zastávala rôzne pozície spojené s vedením tímov, projektovým manažmentom až po aktivity spoločenskej zodpovednosti firmy a vedenie dobrovoľníckej environmentálnej iniciatívy, sa Veronika nedávno pracovne posunula do oblasti cirkulárnej ekonomiky a udržateľnosti.
Jej záľubou je čas strávený s rodinou a blízkymi ideálne niekde v prírode. Rada číta knihy, neustále sa vzdeláva a cestuje.
Od roku 2018 je poslancom mestskej časti Bratislava-Lamač a predseda poslaneckého klubu Lepší Lamač. Predsedá Komisii dopravy, územného rozvoja a výstavby a je členom Rady školy pri ZŠ na Malokarpatskom námestí.
Absolvoval Fakultu sociálno-ekonomických vzťahov Univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne so zameraním na verejnú správu. V roku 2022 ukončil postgraduálne štúdium na NEWTON University v odbore Leadership vo verejnej správe.
Matúš je spolumajiteľ a konateľ IT firmy AlejTech, v ktorej spolupracoval na podpore projektov pre Nadáciu Milana Šimečku, Detský čin roka, Nadáciu pre deti Slovenska, Asociáciu samaritánov SR, Sokratov inštitút, v začiatkoch jeho spoločnosť podporila Zelenú hliadku.
Verí v lepšiu mestskú časť, lepšie mesto a lepšiu krajinu.
Venuje sa projektovému poradenstvu a zároveň svoje nadobudnuté vedomosti v tejto oblasti sa snaží odovzdávať ďalej ďalšej generácií študentov. Posledné roky sa aktívne venuje práci a podujatiam určeným aj pre tých najmenších - pre deti v predškolskom veku.
Nesmierne rada podporuje dobré nápady, šikovných ľudí a konštruktívne myšlienky. Je spoluzakladateľka iniciatívy Lepší Lamač, ktorá sa orientuje na zlepšenie fungovania vecí verejných pre všetkých obyvateľov nášho úžasného Lamača.
Potenciál našej mestskej časti je hlavne v ľuďoch, v komunite, ktorej nie je ľahostajné svoje okolie. Svoju doménu v komunálnej politike vidí v transparentnej a participatívnej samospráve, ale blízke sú jej aj témy školstvo a vzdelávanie, kultúra a verejné priestranstvá.
Alexandra vyrastala od malička v Bratislave, v mestskej časti Lamač. Páči sa jej táto mestská časť, ktorá spája tradičné prvky s modernými a ešte je aj dostatočne blízko prírody. Spolu s ňou tu žije jej celá najbližšia rodina.
Profesionálne pôsobí vo firme podnikajúcej v oblasti informačných technológií. Okrem toho je už niekoľko rokov predsedníčkou SVBNP, preto poskytuje aj poradenstvo správy domov. Je spoluzakladateľka občianskej iniciatívy podporujúcej komunitný život, skrášľovanie prostredia a budovanie zelených striech. Od začiatku roka sa intenzívne venuje problematike centrálneho vykurovania a ochladzovania budov. Jej silnou stránkou je presadzovanie efektívnych riešení z pohľadu úspory nákladov.
Rozhodla sa kandidovať za poslankyňu s ľuďmi, ktorí majú, rovnako ako ona, snahu skvalitniť fungovanie samosprávy. Jednoducho povedané: „aby sa všetkým ľuďom dobre žilo tam, kde si vybrali svoj domov“.
Alexandra je presvedčená, že ak sa chce, vždy sa dá nájsť riešenie.
Bratislavčanka, Lamačanka, vysokoškolská pedagogička a mama dvoch tínedžerov s vášňou pre prácu s ľuďmi všetkých vekových kategórií. Rieši a skúma témy vzdelávania ako cesty k sociálnej inklúzii, komunitnej participácii a medzigeneračnému prepájaniu. Aby sa ľudia v komunite necítili osamelí a mali vytvárané príležitosti k stretnutiam.
Prednáša, publikuje, vzdeláva študentov pomáhajúcich profesií, participuje na tvorbe vzdelávacej legislatívy. Prostredníctvom vedeckovýskumnej práce a medzinárodných kontaktov má možnosť prinášať najnovšie poznatky týkajúce sa podpory ľudí v ťažkých životných situáciách.
Pri prvom príleve vojnových utečencov z Ukrajiny, zakladá spolu s lamačskými dobrovoľníkmi v Lamači inkluzívnu komunitnú nízkoprahovú školu slovenčiny. Projekt prepojil ľudí rôznych profesií z mestskej časti Lamač a spoločnými silami sa podarila veľká vec. Petra verí, že podobné komunitné projekty zlepšia kvalitu života v Lamači pre deti, dospelých aj seniorov. Ako nadšená cestovateľka precestovala množstvo inšpiratívnych krajín. Rada podporí inovatívne projekty z oblasti vytvárania kvalitného mestského prostredia s akcentami na prepojenosť s prírodou, kultúrou, vzdelávacími podujatiami a možnosťami športu. Kandiduje na poslankyňu miestneho zastupiteľstva Bratislava-Lamač.
Denne vnímame príležitosti, ako spraviť Lamač lepším miestom pre život.
Samospráva musí aktívne spolupracovať so svojimi obyvateľmi a zapájať ich do vecí verejných, lebo iba spolu spravíme z našej mestskej časti miesto, na ktoré budeme môcť byť hrdí.
Miesto, ktoré bude spájať generácie a ktoré si nielen udrží, ale aj rozvinie svoj zelený charakter a svoje hodnoty.