Poslanci v Lamači 2018 - 2022

Poslanci miestneho zastupiteľstva v Lamači

Stanislava už od detstva fascinovala príroda. Vyrástol na lazoch obklopený stromami a zvieratami. Prírodu i študoval, vzdelaním je vedec – biológ. Navyše je vášnivý záhradkár.
Do Lamača sa prisťahoval pred 4 rokmi. Dovtedy Lamač takmer nepoznal, ale hneď mu prirástol k srdcu. V Lamači má rodinu, v Lamači má priateľov. Lamač je jeho domov a chce sa o neho ako o domov starať.
Stanislav je čestný a zásadový človek. Pohŕda chamtivosťou a ľahostajnosťou, a chce, aby Lamač riadili dobrí a schopní ľudia.
V samospráve sa chce venovať predovšetkým ochrane životného prostredia, udržateľnému rozvoju, zveľaďovaniu zelene a odpadovému hospodárstvu.

Mgr. Stanislav Babic, PhD.

V Lamači žije od svojich šiestich rokov. Vytrvalá v snahe o zlepšenie stavu životného prostredia, jedna z iniciátoriek komunitného kompostovania v Lamači, členka iniciatívy Lepší Lamač.
Počas štúdia na Ekonomickej Univerzite v Bratislave absolvovala viacero stáží (napr. Stáž pre študentov VŠ v kancelárii NR SR, členka core teamu young4ba – komunitná nadácia Bratislava). V poslednom ročníku VŠ pracovala ako asistentka produkcie v TV Markíza.
Po skončení štúdií už vyše desať rokov pracuje v medzinárodnej spoločnosti, kde už viac ako štyri roky pôsobí ako manažérka.
Je vydatá, voľný čas rada venuje najmä rodine, psíkovi, cestovaniu, joge a knihám.
V samospráve vidí priestor najmä v oblasti životného prostredia a komunitného života. Odmieta nevšímavosť a ľahostajnosť. Verí, že každý môže prispieť k pozitívnej zmene.

Ing. Veronika Hagovská Kovalovská

V rámci Bratislavy žil v Petržalke, v Starom aj v Novom Meste, ale pre život si vybral Lamač, ktorý má úprimne rád. Ako rodič prejavil dôveru lamačskej materskej aj základnej škole, a má tak skúsenosť s ich prednosťami, aj potenciálom na zlepšenie.
Kvôli práci sa často presúva autom, takže dôverne pozná problémy s dopravou v meste, aj s parkovaním v Lamači. Na balkóne sa potkýna o bicykle ostatných členov domácnosti a hľadanie konsenzov medzi cyklistami a motoristami by z domácej pôdy rád preniesol aj do komunálnej politiky.
Absolvoval Fakultu sociálno-ekonomických vzťahov Univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne so zameraním na verejnú správu.
Matúš je spolumajiteľ a konateľ IT firmy AlejTech, v ktorej spolupracoval na podpore projektov pre Nadáciu Milana Šimečku, Detský čin roka, Nadáciu pre deti Slovenska, Asociáciu samaritánov SR, Sokratov inštitút, v začiatkoch jeho spoločnosť podporila Zelenú hliadku.
Verí v lepšiu mestskú časť, lepšie mesto a lepšiu krajinu.

Ing. Matúš Harmaňoš

Venuje sa projektovému poradenstvu a zároveň svoje nadobudnuté vedomosti v tejto oblasti sa snaží odovzdávať ďalej ďalšej generácií študentov. Posledné roky sa aktívne venuje práci a podujatiam určeným aj pre tých najmenších - pre deti v predškolskom veku.
Nesmierne rada podporuje dobré nápady, šikovných ľudí a konštruktívne myšlienky. Je spoluzakladateľka iniciatívy Lepší Lamač, ktorá sa orientuje na zlepšenie fungovania vecí verejných pre všetkých obyvateľov nášho úžasného Lamača.
Potenciál našej mestskej časti je hlavne v ľuďoch, v komunite, ktorej nie je ľahostajné svoje okolie. Svoju doménu v komunálnej politike vidí v transparentnej a participatívnej samospráve, ale blízke sú jej aj témy školstvo a vzdelávanie, kultúra a verejné priestranstvá.

Mgr. Petronela Klačanská, PhD.
zástupkyňa starostu

Poslanec mestského zastupiteľstva Bratislava za Lamač

Lamačan a Bratislavčan srdcom a dušou. Detstvo prežil na Studenohorskej, dospelosť Na barine a dnes žije na Segnároch. Medzitým mal možnosť porovnať, aké to je bývať v Petržalke, v Starom meste, či niekoľko rokov dokonca na Novom Zélande.
Profesionálne sa venuje sociálnym inováciám. Založil najväčšiu crowdfundingovú platformu StartLab.sk a darcovský systém DARUJME.sk. Oba projekty pomáhajú kreatívcom, neziskovkám a startupom získať financie pre svoje projekty.
Jeho vášňou je verejný priestor. Vníma epidémiu samoty a verí, že kvalitné námestia, či dobre nadizajnované ulice, dokážu ľudí vytiahnuť z bytoviek a domov.
Je nadšeným používateľom MHD. Igor je aktívny v rôznych komunálnych iniciatívach. Vidí premárnené šance, ale zároveň aj príležitosti na rýchlu a efektívnu zmenu v oblasti dopravy, logickej správe mesta a v oveľa užšej spolupráci mesta s mestskými časťami.

Igor Polakovič

Lepší Lamač

Denne vnímame príležitosti, ako spraviť Lamač lepším miestom pre život.

Samospráva musí aktívne spolupracovať so svojimi obyvateľmi a zapájať ich do vecí verejných, lebo iba spolu spravíme z našej mestskej časti miesto, na ktoré budeme môcť byť hrdí.

Miesto, ktoré bude spájať generácie a ktoré si nielen udrží, ale aj rozvinie svoj zelený charakter a svoje hodnoty.