Zrekonštruované detské ihrisko na Malokarpatskom námestí

28.06.2021

Na Malokarpatskom námestí sme v pondelok 28.06.2021 otvorili zrekonštruované detské ihrisko. To pozostáva z gumenej dopadovej plochy, lanovej preliezky, tunela a pavučinovej hojdačky. 

Nové herné prvky nadväzujú na zrekonštruované pieskovisko ešte z čias výstavby sídliska.

Ide o prvú väčšiu obnovu detského ihriska za posledné roky. Ako rodičia sme dlho nerozumeli,  ako tak základná vec, akou je priestor pre hranie detí, musí mať u nás stále patinu minulého storočia. 

"Ako poslanec, ktorý má možnosť alokovať časť financií z rozpočtu mesta na konkrétne projekty, som využil príležitosť s tým niečo spraviť" povedal mestský poslanec za Lamač Igor Polakovič, ktorý bol jedným z iniciátorov obnovy ihriska. 

K financiám z mesta sa pripojila aj mestská časť a Miestne zastupiteľstva v Lamači schválilo dodatočné zdroje. Realizáciu zabezpečil Miestny úrad Lamač.

Ihrisko spojilo nielen mestskú a miestnu samosprávu, ale aj aktívnych obyvateľov. Jedna z lamačských mám, Sabina Barborjak, nezištne cez občianske združenie venovala dar v podobe nerezového tunela, ktorý je súčasťou ihriska. 

Na projekte zo strany úradu aktívne spolupracovala aj vicestarostka Petronela Klačanská. ”Verím, že s jedlom rastie chuť a že čoskoro budú obnovené aj ďalšie ihriská v našej mestskej časti.” povedala.

Realizáciu financovanú zo spojených zdrojov vykonávala priamo Mestská časť Bratislava-Lamač.


späť