Komunálne voľby Lamač - časté otázky

Niektoré otázky na nás sa opakujú, pripravili sme pre vás odpovede.

Ako to, že ste nezávislí, keď máte podporu politických strán?

Kandidáti za Lepší Lamač nie sú členmi žiadnej politickej strany a hnutia. Lepší Lamač, Team Vallo, PS a Spolu spája rovnaká vízia, ktorá vychádza z dokumentu Plán Bratislava. Chceme ju presadzovať a preto sme sa rozhodli kandidovať na spoločnej kandidátke.

Prečo kandidujete do lamačského zastupiteľstva štyria?

Lamačské zastupiteľstvo má sedem poslancov. Ak budú 10.11. 2018 zvolení naši štyria kandidáti, budú mať väčšinu schopnú zabezpečiť zmenu v doterajšom fungovaní mestskej časti. Štyria aktívni poslanci dokážu Lamač posunúť k otvorenej, modernej a dobre fungujúcej samospráve.

Koho vo voľbách podporujete na post lamačského starostu?

Iniciatíva Lepší Lamač nemá svojho kandidáta na starostu či starostku a verejne nepodporujeme žiadneho kandidáta. Chceme pôsobiť nezávislo. Budeme pomáhať dobrým projektom, ktoré od hlavy mestskej časti prídu, ale aj poctivo strážiť záujmy všetkých Lamačanov.

Kto financuje vašu kampaň?

V rámci kampane sme sa rozhodli pre priamy kontakt s obyvateľmi Lamača - pikniky, podujatia, rozdávanie ekotašiek na námestí... Aj na tieto činnosti však treba peniaze. Máme zriadený transparentný účet a každý z nás, kandidátov naň vložil sumu 500 €. Finančne nás podporilo aj niekoľko Lamačanov a budeme radi, ak tak urobíte aj vy. Spoločné náklady na kampaň odhadujeme na maximálne 5.000 €.

Mám na vás otázku, chcem vám niečo povedať... 

Napíšte na adresu info@lepsilamac.sk, váš email dostanú všetci kandidáti. Ak s nami chcete hovoriť osobne, zavolajte na 0905 324 987 alebo nás oslovte na ulici. Viac kontaktov nájdete na lepsilamac.sk/kontakty

Chcem vám pomôcť s predvolebnou kampaňou. Čo môžem robiť?

Môžete roznášať letáky, podieľať sa na príprave podujatí, piecť koláče, nosiť stoly... Za akúkoľvek podporu získate naše ĎAKUJEME a v prípade zvolenia aj lepší Lamač.